CZK EUR

RECENZE: Bio květová voda CISTUS LADANIFERUS NAVIA

 

Když jsem vybírala z květových vod jednu na test, zaujal mě právě tenhle název. Proč? Jednoduše jsem si pod tím neuměla nic představit a chtěla jsem si rozšířit svůj voňavý „slovník“ o další pojem. Tak tedy – Cistus Ladaniferus je latinský název pro skalní růži. Resp. ona to není růže v pravém slova smyslu, jak ji známe z našich krajů. Ale botanici tak nějak uznali za vhodné, že to bude trefné jméno. No a tahleta rostlinka vylučuje vonnou klejopryskyřici zvanou „ladanum“, nebo také „labdanum„, chcete-li. Látka se využívá v léčitelství, lékařství, kosmetice, nebo potravinářství a má prý dezinfekční a protizánětlivé účinky.

Docela mě zpětně mrzí, že nemám k dispozici BioAroma 24h krém, který jsem testovala loni, protože ten měl právě tuto složku v recepisu uvedenou. A po osvětě s Navia bych ji už stopro byla schopná identifikovat všude! Je totiž co do vůně ohromně specifická a já bych ji popsala jako otevřený kelímek s propolisovou mastí v prostředí nějakého velkého kostela či chrámu. Ve vůni se mísí skoro až lepivá sladkost s náznakem onoho typického kostelního odéru. Takhle na počtení to zní možná zvláštně, ale ve skutečnosti to je velice nezvyklá, zajímavá a mě osobně příjemná vůně. Už jen tím, jak je netypická, nezařaditelná a pro mě nová. Jestli vás tedy trochu nudí obvyklé kosmetické vůně, vřele doporučuju vyzkoušet tohle! Je to všechno na světě, jen ne nuda :-)

Navia – květová voda Cistus Ladaniferus a čistící emulze pro zralou pleť

Navia – květová voda Cistus Ladaniferus a čistící emulze pro zralou pleť

Navia – květová voda Cistus Ladaniferus a čistící emulze pro zralou pleť

Navia – květová voda Cistus Ladaniferus a čistící emulze pro zralou pleť

 

Co se použití samotné květové vody týče, měla by pleť vyhlazovat a zpevňovat, zklidňovat podrážděnou kůži po holení, eliminovat tvorbu akné, léčit drobné jizvy, sjednocovat barvu a pomáhat i s pigmentovými skvrnami… Nebo třeba odstraňovat kruhy a otoky pod očima a pomoci vám v boji s ekzémy a dermatitidou. Všechno to zní vcelku slibně, že?

Já vodičku používala ráno a večer po odlíčení a vyčištění micelární vodou. Brala jsem ji jako takovoutonizaci a zklidnění kůže po zbavení všech nečistot. A co si budeme povídat – vlastně i jako nezvyklou aromaterapii. Ta vůně mě totiž hrozně baví! Co můžu určitě potvrtdit, tak že pleť je po ošetření příjemně zklidněná, nepne a působí zdravě lesklým (ale nemastným!) dojmem. Také bych do jisté míry souhlasila se zmenšenými otoky pod očima (za předpokladu, že denně nespíte 2 hodiny max), ačkoli se mi zdálo, že třeba chrpová voda byla v tomto ohledu znatelně účinnější. Abych to tedy shrnula – jestli vás baví objevovat nové vůně, váš rozpočet na kosmetiku není nafukovací a tíhnete k přírodní a BIO kosmetice – klidně dejte téhle květové vodě šanci a berte ji jako voňavě nezvyklé a velmi příjemné BIO tonikum. Při denním používání vám 30 ml vydrží cca 1-2 měsíce.

 

RECENZE: Bio květová voda CISTUS LADANIFERUS NAVIA - 1658318 -
MÁTE DOTAZ?

Pište nebo volejte, ráda se Vám budu věnovat a poradím Vám!

 

Eva Živná

tel: +420 724 559 424

email: info@krasnaprirodou.cz

NOVINKY EMAILEM
Copyright © www.krasnaprirodou.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a optimalizace e-shopu Shop5.cz

© www.krasnaprirodou.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace